poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Zioła szwedzkie – lek długowieczności. Przepis i zastosowanie

Zioła szwedzkie to tynktura ziołowa o wielu właściwościach leczniczych.
Receptę złożoną z 11 ziół opracował w XVII wieku słynny szwedzki lekarz Claus Samst. Sam regularnie stosując nalewkę zmarł dopiero w wieku 104 lat i to na skutek  wypadku podczas jazdy konnej. Jego rodzice i dziadkowie również dożyli sędziwego wieku i to w całkiem dobrej kondycji.
Po wojnie zioła szwedzkie rozpropagowała znana zielarka Maria Treben. Sama doświadczyła dobroczynnych właściwości tynktury. Opisuje też przypadki, gdzie pomogło stosowanie wewnętrzne i zewnętrzne ziół szwedzkich.
Zioła szwedzkie
Jako młoda, ciężko chora kobieta, znalazłam się w Muhlviertel w pobliżu Lembach. Jako wysiedlona z rodzinnej miejscowości w Sudetach, chorowałam w bawarskim obozie na dur brzuszny i zatrucie jadem kiełbasianym. Do tego doszła jeszcze żółtaczka i niedrożność jelit. Ponad pół roku leżałam w szpitalu. Gdy mój mąż polecił mi abym z dzieckiem, matką i teściową pojechała do Austrii, byłam bardzo osłabiona. Nocami nadchodziły bóle przeszywające moje ciało jak miecz. Nie mogłam w tych momentach ani siedzieć ani leżeć, chodzić ani stać; jednocześnie bóle wywoływały spazmatyczne wymioty i biegunkę. Byłam bezradnym strzępem człowieka. Lekarz rozpoznał w tym skutki tyfusu, które dają o sobie znać często przez długie lata.
zioła szwedzkie
Pewnego dnia, nieznana kobieta przyniosła małą buteleczkę z ciemnobrązowym płynem o silnym zapachu. Dowiedziała się o mojej chorobie i chciała mi z całego serca pomóc. Te zioła szwedzkie  również ją wyleczyły z ciężkiej choroby.
W dołączonej kopii „Starego Rękopisu” w 46-ciu punktach wyjaśniano jak stosować te krople, aby leczyć każdą chorobę. Recepta pochodziła z pism sławnego szwedzkiego lekarza znalezionych po jego śmierci. Zioła szwedzkie leczą, według punktu 43-go, nawet „wrzody dżumy i guzy, nawet gdy już utkwiły w gardle”. Najpierw postawiłam krople w domowej apteczce. Nie wierzyłam w to, że te skromne krople mogłyby przywrócić mi zdrowie, gdy nawet sam lekarz nie mógł pomóc. Zmieniłam jednak szybko zdanie, gdy przekonałam się, jak dzięki nim poprawił się stan mojego zdrowia. Siedziałam akurat przy olbrzymim koszu dojrzałych gruszek, które należało szybko przerobić, gdy zaczął się znowu atak. Ponieważ zapewniano mnie, że krople można stosować nie tylko do wewnątrz, ale również zewnętrznie, jako okłady, nie zastanawiając się długo położyłam na brzuch, jako okład, watę zwilżoną kroplami, na to nałożyłam nylonowy woreczek, naciągnęłam na to pasek od podwiązki i usiadłam z powrotem do swojej pracy.
Wspaniałe ciepło przepłynęło przeze mnie i nagle poczułam, jakby ktoś jednym ruchem ręki usunął z mego ciała wszystkie choroby. Zapewniam Państwa, że ten jeden okład, który nosiłam przez cały dzień pod paskiem od podwiązki, zlikwidował wszystkie dolegliwości ostatnich miesięcy. Maria Treben Apteka Pana Boga 
Zioła szwedzkie przepis domowy
Zioła szwedzkie najlepiej zrobić samemu – najskuteczniej działają.  Mamy pewność do pochodzenia i rodzaju ziół użytych w tynkturze.
Składniki:
  • Po 10 g aloesu, liści senesu, kamfory, korzenia rabarbaru, kurkumy, manny, teriaku (drakiew), korzenia arcydzięgla
  • 5 g mirry i korzenia dziewięćsiłu i 0,2 g szafranu
Zioła mieszamy w 2 litrowym słoiku  i zalewamy 1,5 litra 40% wódki żytniej. Odstawiamy na 14 dni w słoneczne lub ciepłe miejsce. Nalewkę codziennie wstrząsamy. Przecedzamy potrzebną ilość do buteleczki z ciemnego szkła. Pozostała część ziół zalanych wódką może być przechowywana przez dowolny okres czasu. Zioła szwedzkie mogą być przechowywane wiele lat – im dłużej leżakują tym skuteczniej działają. Przed każdorazowym użyciem wstrząsamy. zioła szwedzkie składniki

Na co pomagają zioła szwedzkie – wskazania ze starego rękopisu 

  • Głowa
    Zawroty i bóle głowy, poprawa pamięci i funkcji mózgu. Zioła szwedzkie należy często wąchać, zwilżać nimi czubek głowy lub przykładać na głowę ściereczkę zmoczonej w ziołach. Ból i szum w uszach – włożyć do ucha wacik zwilżony ziołami wpierw ucho smarując olejem. Zabieg jest bardzo skuteczny czasami może nawet przywrócić utracony słuch.
  • Oczy
    Zmętnienie, zaczerwienienie i wszystkie dolegliwości oczu – nawet gdy występuje stan zapalny, gdy wzrok jest osłabiony, a widzenie zaburzone. Skutecznie chronią również przed jaskrą, jeżeli w odpowiednim czasie zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką.
  • Skóra
    Krosty, wysypki, strupy – w nosie lub gdziekolwiek na ciele mogą być wyleczone jeśli dokładnie i często będą zwilżane ziołami.
    Blizny, zranienia, cięcia aby nalewka zadziałała należy 40 razy zwilżyć bliznę lub dowolną ranę. Miejsca leczone tym sposobem nie pozostawiają żadnych blizn.
  • Jama ustna
    Gdy doskwiera ból zęba należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez jakiś czas. Można też zwilżać bolący ząb szmatką nasączoną nalewką. Zazwyczaj ból zęba szybko ustępuje, a stan zapalny cofa się.
    Pęcherze na języku i wszelkie inne uszkodzenia należy starannie zwilżać ziołami a problem ustąpi w krótkim czasie.
  • Gardło
    Zapalenie, zranienie gardła i problemy z połykaniem należy zażywać po kilka kropli nalewki 3 razy dziennie wolno ją łykając. Problem szybko ustąpi, a gardło wróci do formy.
  • Układ pokarmowy
    – Skurcze żołądka przy każdym ataku należy bardzo powoli wypić jedną, pełną łyżkę stołową nalewki.
    – Kolka należy zażyć 3 pełne łyżki nalewki, powoli jedna po drugiej.
    – Wzdęcia, zaparcia zioła szwedzkie działają wiatropędnie, przynoszą szybko pomoc w tych i innych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych i niestrawności
    – Ból dróg żółciowych i wątroby, żółtaczka zażywać codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej a na noc robić okłady. Wszystkie bóle szybko mijają.
  • Obrzęki
    Przez 6 tygodni zażywać rano i wieczorem po jednej łyżce stołowej kropli rozcieńczonych winem.
  • Kobiece dolegliwości
    – Bóle macicy przez 3 dni rano pić po jednej łyżce ziół w czerwonym winie. Pół godziny po zażyciu kropli należy pójść na spacer, po czym można zjeść śniadanie (unikać mleka).
    – Zapalenie piersi, zastój pokarmu – przykładać wilgotne ściereczki nasączone nalewką
    – Zaburzenia miesiączkowania, upławy zażywać krople przez 3 dni i powtórzyć 20 razy, a wszystko wróci do normy.
  • Ospa wietrzna
    Podawać dzieciom w zależności od wieku odpowiednią ilość kropli rozcieńczonych wodą. Gdy strupki zaczną przysychać warto je często zwilżać nalewką aby nie pozostały żadne ślady czy blizny.
  • Hemoroidy
    Zewnętrznie przykładać wacik nasączony nalewką, co powoduje zwiększenie płynności krwi oraz przeciwdziała pieczeniu i swędzeniu. Dodatkowo należy zażywać krople doustnie przed snem.
  • Gruźlica
    Zażywać nalewkę codziennie rano, na czczo przez okres 6 tygodni.
  • Gorączka
    W przypadku wysokiej temperatury, osłabienia lub dreszczy podawać 1 łyżkę ziół.
  • Niedokrwistość, choroby krwi
    Zażywać krople codziennie rano przez odpowiedni okres czasu, oczyszczają one krew i mają działanie krwiotwórcze, a także poprawiają krążenie.
  • Bóle reumatyczne
    Zażywać krople rano i wieczorem, a na bolące miejsca przykładać szmatki zwilżone nalewką – bóle kończyn ustąpią.
  • Bezsenność, nerwica
    Kto ma problemy ze snem powinien zażyć krople przed snem. Na tle nerwowym należy przyłożyć na serce szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami.
  • Profilaktycznie
    Kto zażywa codziennie rano i wieczorem krople nie potrzebuje żadnych innych lekarstw. Zioła szwedzkie wzmacniają cały organizm, usuwają drżenie nóg i rąk, „odświeżają nerwy i krew”. Zapobiegają wszelkim chorobom, ciało jest prężne, a twarz piękna i młodzieńcza.
Jak widać zioła szwedzkie mają wszechstronne działanie lecznicze. Jeśli  przydarzy się choroba, której szwedzkie zioła nie wyleczą, to mimo wszystko mogą być one stosowane jako istotny środek wspomagający każde leczenie.
Referencje
Wszystkie zalecenia, przepis i cytat pochodzą z książki Marii Treben Apteka Pana Boga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WROTYCZ na kleszcze i inne robaki. Właściwości i zastosowanie wrotyczu ...