poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Maść z glistnika na wszelkie zmiany skórne w tym nowotwory

Jednym z ziół o stwierdzonym działaniu przeciwnowotworowym jest glistnik jaskółcze ziele – jedna z najsilniejszych roślin leczniczych. Dotychczas z glistnika wyizolowano ponad 30 alkaloidów izochinolinowych, które są związkami wywołującymi silne i pewne działanie na ludzkich organizm m.in w leczeniu chorób dróg żółciowych, nerek, wątroby i wielu typów nowotworów.
Na bazie alkaloidów glistnika produkowane są niektóre wartościowe chemioterapeutyki w ampułkach, jest również  przeciwnowotworowy lek w postaci roztworów iniekcyjnych o nazwie Ukrain.

Maści, wyciągi, intrakty, ocet i sok z glistnika w medycynie ludowej stosowano od dawna również zewnętrznie w złośliwych schorzeniach skóry, nieuleczalnych wypryskach, owrzodzeniach, czyrakach, trudno gojących się ranach, aftach, wszelkich wirusowych zmianach skórnych jak  kurzajki, brodawczaki.

Jak zrobić maść z glistnika

Świeże ziele glistnika wraz z kłączem umyć, osuszyć i drobno pokroić. Zwilżyć gliceryną i spirytusem. Odstawić na 15 minut pod przykryciem. Następnie rozetrzeć w moździerzu na miazgę, w międzyczasie dodając nośnik w proporcji 1:1 – wg starych receptur najlepiej do tego nadaje się smalec. Jeśli nie mamy smalcu, możemy użyć ewentualnie masło, lanolinę czy wazelinę, ale jak wiadomo najlepiej trzymać się starych sprawdzonych przepisów. Jak powstanie jednolita papka maść z glistnika jest gotowa, należy ją przechowywać w lodówce do maksymalnie roku.
Maść z glistnika na wszelkie zmiany skórne w tym nowotwory
Maść z glistnika można stosować zewnętrznie na wszelkie skórne zmiany wirusowe i grzybicze, owrzodzenie i  trudno gojące się rany. Skutecznie działa w przypadku egzemy, liszajów oraz świerzbu, również na trądzik, opryszczkę, brodawki, kurzajki, afty, odciski na dłoniach i stopach.
Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Odkaża rany i zmiany skórne, przyspiesza gojenie.  Będzie działać  również przeciwbólowo i przeciwobrzękowo przy różnego rodzaju ukąszeniach i stłuczeniach.
Przy nowotworach skóry nakładać na zmiany codziennie dopóki guz nie stwardnieje i sam nie odpadnie.
Wewnętrznie można stosować przy brodawczakach jelit – 2 x dziennie po łyżce stołowej.
W przypadku nadmiernego owłosienia twarzy, ramion i nóg u kobiet – posmarować maścią owłosione miejsca, po kilku godzinach zmyć łagodnym mydłem. A skórę, która w tych miejscach będzie lekko wysuszona smarować maścią z nagietka, olejem rumiankowym lub olejem z dziurawca tzw. oliwą świętojańską 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WROTYCZ na kleszcze i inne robaki. Właściwości i zastosowanie wrotyczu ...