środa, 19 października 2016



 

 

Pasożyty - kilka słów na ten temat

Mamy ich milony na skórze (pierwotniaki), w jelitach, krwi i innych partiach organizmu. Mikroskopijne wirusy mogą Ci w tej chwili (podczas czytania) niszczyć Twoje komórki. Wirusy są tak małe, że spokojnie mogą się w Twoich komórkach zagnieżdżać.
Czasami w prasie pojawiają się tytuły EPIDEMIA PASOŻYTÓW, albo informacje, że ok 10% społeczeństwa hoduje w swoim organizmie pasożyta giarardia lamblia. Rodzinna Encyklopedia Zdrowia donosi o zarażeniu tęgoryjcem u ok 25% ludności świata.
Prawie każdy uczył się w szkole o tasiemcach i owsikach. Mało znany jest natomiast fakt, że organizm ludzki może być domem i żywicielem dla ponad 300 różnych pasożytów!
Pasożyty ogólnie rzecz biorąc temat ten jest wstydliwy, a przez medycynę traktowany marginalnie, ponieważ badaniami laboratoryjnymi należałoby objąć praktycznie wszystkich od małego do dużego. Ich wyniki byłyby i tak zupełnie niemiarodajne z prostej przyczyny, że zbyt wiele czynników nie doprowadza do znalezienia jaj pasożytów w badanym stolcu, nie mówiąc już o samych pasożytach. Najważniejszy jest fakt, że w większości przypadków współczesna farmacja nie ma skutecznych chemicznych lekarstw na większość pasożytów, a te które ma do dyspozycji, są tak toksyczne, że przy okazji mogą ciężko uszkodzić zdrowie pacjenta.
Jak idziemy ze zwierzakiem do weterynarza, a ten nie jest w stanie dogadać się ze zwierzakiem i odkryć choroby, to z reguły pierwszą rzeczą którą każe zrobić jest odrobaczenie.
Kiedy się ogląda zdjęcia bardzo długich czasami pasożytów, przychodzi pytanie: Jak to możliwe posiadać taką bestię i nic o tym nie wiedzieć? Wbrew pozorom pasożyty nie są takie głupie jak nam się wydaje. Starają się maskować, aby jak najdłużej przebywać w naszym organizmie i wydać jak najwięcej potomstwa. Dlatego mamy symptomy wielu chorób, które są powodowane celowymi działaniami ukrywających się w ten sposób pasożytów.
Następnym razem napiszę o symptomach występowania pasożytów.
SYMPTOMY WYSTĘPOWANIA PASOŻYTÓW u ludzi, które mogą się pojawiać pojedynczo lub grupami
- nadmierne tycie, otyłość w niektórych przypadkach,
- nadmierny głód, apetyt na potrawy kwaśne słodkie, lub brak apetytu,
- utrata wagi,
- nieświeży oddech,
- niesmak w ustach,
-zaparcia,
- biegunki,
- nerwowość,
- zaburzenia snu pojawiające się często między 2 a 3 nad ranem,
- ślinienie się w czasie snu,
- zgrzytanie zębami w czasie snu,
- chroniczne zmęczenie, ogólne osłabienie, bladość,
- częste przeziębienia i inne infekcje, dysfunkcja immunologiczna,
- migreny,
- sińce pod oczami,
- zawroty głowy,
- gazy i wzdęcia, najczęściej wywołane przez drożdże, najpopularniejszego pasożyta, ulubieńca osób, które brały antybiotyki i smakoszy słodyczy oraz ciast,
- syndrom podrażnionego jelita, pasożyty mogą podrażnić ściankę i tym samym spowodować stan zapalny jelita,
- pogorszyć przyswajalność tłuszczy, co może objawiać się nadmiarem tłuszczu w stolcu,
- bóle stawów i mięśni,
- pasożyty potrafią uszkadzać tkankę, wywoływać reakcję obronną, forować torbiele, w których zamieszkują w różnych miejscach organizmu, między innymi w stawach i mięśniach, co może się objawiać bólami często kojarzonymi z bólami artretycznymi.
Powyższe symptomy występują również w innych, niezwiązanych z pasożytami chorobach, co powoduje, że wielu ludzi jest latami bezskutecznie leczonych.
Infekcje pasożytami mogą być również jedną z przyczyn lub towarzyszyć:
- anemii,
- alergiom,
- problemom skórnym,
- trądzikowi,
- ziarniakom,
- astmie,
- epilepsji,
- cukrzycy,
- rakowi.
Jeśli chorujesz na którąś z wymienionych chorób, lub trapią Cię w/w symptomy, to powinieneś się zastanowić nad oczyszczeniem organizmu z pasożytów za pomocą ziół.
Kanadyjka, biolog, dr Hulda Clark stwierdziła w swojej książce "Kuracja życia", że rak i wiele innych chorób jest wywoływany przez pasożyta przywrę, fasciolopsis buskii. Ta przywra pod wpływem różnych toksyn obecnych w twoim organizmie może kolonizować różne organy (mózg, wątrobę, trzustkę) powodując ich uszkadzanie.
Doktor Hulda Clark odkryła, że pasożyty wytwarzają w naszym organizmie drgania rezonansowe o dużych częstotliwościach i że można te pasożyty unieszkodliwić poprzez poddanie ich rezonansowi drgań elektro-mechanicznych o bardzo wysokich częstotliwościach. Elektronika dała nam dzisiaj szereg nowych komputerowych metod diagnozowania i leczenia, takich jak Vega, Bicom, Oberon, Tomograf, Zapper. Pierwsze zappery powstały w 1993r i są już w Polsce. Książka dr Huldy Clark zawiera bardzo dużo ważnych informacji i porad, dlatego warto, żebyś ją przeczytał.
Powinieneś regularnie, przynajmniej raz w roku, szczególnie na wiosnę się odrobaczać ziołami, to takie wiosenne porządki w Twoim organizmie.
Mięso i ryby są najbogatszymi źródłami pasożytów, w czym przodują sushi, chińskie dania i wieprzowina. Z wiekiem szanse na hodowanie pasożytów rosną i należy przyjąć, że prawie wszyscy ludzie po trzydziestce niezależnie od ich statusu społecznego, wykształcenia i ilorazu inteligencji są nosicielami całej gamy różnych pasożytów.
Nie pozostaje nic innego jak cierpieć lub powrócić do ziołowego okresowego oczyszczania z pasożytów albo chodzić po lekarzach, którzy na podstawie symptomów będą szukali nieistniejącej choroby i próbowali ją leczyć.
NAJGORSZY PASOŻYT
Fasciolopsis buskii należy do przywr (robaków płaskich), które znajdują się w każdym przypadku raka, infekcji wirusem HIV, chorobie Alzheimera, Crohna, mięsaka Kaposiego, jak i wśród ludzi, których oszczędziły te choroby. Cykl życiowy tego robaka składa się z sześciu etapów:
ETAP ROZWOJU NORMALNY CYKL ŻYCIA
1. jajeczko - Wydalane z odchodami do gleby. Zmywane przez deszcz do stawów.
2. miracidium - Wylęga się w wodzie. Ma rzęski i potrafi sprawnie pływać. Musi w ciągu dwóch godzin znaleźć żywiciela pośredniego (ślimaka), inaczej będzie zbyt osłabiona do
dokonywania inwazji.
3. redie - Rozwija się wewnątrz miracidów w małe kuleczki. Są to redie-"matki", z których każda w ciągu ośmiu miesięcy wytworzy redie-"córki", ciągle wewnątrz ślimaka, żywiąc się płynami w przestrzeniach limfatycznych.
4. cerkarie - Wykształcają ogon, który służy do wydostania się ze ślimakai dopłynięcia do rośliny.
Jeśli ślimak żywi się rośliną, cerkaria przytwierdzają się do niej przyssawką i otorbiają
się (tworząc formę kokonu) w ciągu kilku minut. Ogon obumiera i odpada.
5. metacerkarie - Cysty o podwójnej ściance. Zewnętrzna ścianka jest bardzo kleista, ale gdy spożywamy roślinę do której jest przyklejona, otoczka zostaje rozerwana, pozostawiając cystę w jamie ustnej. Bardzo trwała zewnętrzna ścianka chroni ją przed przegryzieniem, a rogowata powłoka zapobiega strawieniu przez soki żołądkowe. Jednakże kiedy dotrze do dwunastnicy, soki trawienne rozpuszczają otoczkę cysty i
uwalniają zawartość, która przylega do ściany jelita, gdzie rozwija się w dojrzałego osobnika.
6. osobnik dojrzały - Żyje w jelitach i potrafi produkować 1000 jajeczek w ciągu jednego cyklu trawiennego i egzystować przez wiele lat.

Warto zauważyć, że forma osobnika dojrzałego jest jedynym stadium, które w normalnych warunkach żyje w organizmie ludzkim (tylko w jelitach). Fasciolopsis przez część swojego rozwoju żeruje na ślimaku, pełniącym rolę żywiciela pośredniego. JEŻELI JEDNAK W NASZYM ORGANIZMIE ZNAJDUJĄ SIĘ SUBSTANCJE TAKIE JAK ROZPUSZCZALNIKI, W NASZYM CIELE MOŻE ROZWINĄĆ SIĘ PIĘĆ POZOSTAŁYCH STADIÓW!
Jeżeli takim rozpuszczalnikiem będzie alkohol propylowy, to któryś z naszych organów stanie się żywicielem pośrednim przywry jelitowej - organ ten będzie zagrożony zwyrodnieniem. W przypadku benzenu, przywra jelitowa rozwinie się w grasicy, stwarzając dogodne warunki dla AIDS. Spirytus drzewny powoduje, że trzustka zostaje żywicielem pośrednim dla przywry trzustkowej, doprowadzając do dysfunkcji, które znamy pod nazwą cukrzycy. Jeżeli w naszym organizmie znajduje się ksylen (lub toulen), każda z czterech odmian przywry wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Metyloelektrony (MEK) powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, a prawdopodobnym rezultatem będzie gruczolistość.
(Fragment książki dr Huldy Regehr Clarc "Kuracja życia" )

Ascaris (glisty) mogą zadomowić się nie tylko w jelitach, ale również w korze mózgowej, gdzie przebiegają procesy myślowe. Mogą tam również znajdować się Acanhocephala, Dipetalonema (robaki występujące w drobiu), ameba (Entamoeba histolytica) i Fischoedrius. Może to pogarszać sprawność intelektualną, powodować trudności w zrozumieniu rozmowy, powodować chwiejny chód. Glista może też zadomowić się w płucach i powodować astmę, zapalenie płuc i inne choroby, jest to pospolity pasożyt psów i kotów. Jeżeli mamy styczność z tymi zwierzętami, to regularnie je odrobaczajmy, a również siebie i domowników. Na glisty działają pestki z dyni, razem z tym zielonym, gdzie jest dużo związków miedzi zabójczych dla tych pasożytów. Również dobra jest nalewka z orzecha czarnego.
Ból oka
Przyczyną dolegliwości są pasożyty, a w szczególności: ameby, lamblie, nicienie, przywry, toksoplazma i wiele innych. Oko ma duże zasobniki wodnistej substancji: ciało szkliste i ciało wodniste, do których nie ocierają białe krwinki w sytuacji, w której zapotrzebowanie na nie wzrasta. Oko ma też swoje własne mechanizmy obronne, takie jak łzy, lecz niektóre z pasożytów (np.toksoplazma) potrafią je zwalczyć i regularnie atakować ten narząd. Źródłem toksoplazmy są koty. W cyklu rozwojowym zakażającym człowieka toksoplazma znajduje się w kocich odchodach. Może ona być przyczyną choroby oczu trwającej całe życie. Dzieje się tak gdy zakażenie następuje w młodym wieku. Pierwotniak ten atakuje również mózg, wywołując tępy ból lub ucisk w tylnej części głowy.
Trichinella to kolejny często spotykany pasożyt, którego źródłem są psy i koty . Atakuje mięśnie gałki ocznej, osłabia je i uniemożliwia prawidłową współpracę obu gałek.
W DOMU NIGDY NIE POWINNO BYĆ LEGOWISK KOTA! NIGDY NIE POZWALAJ SWOJEMU DZIECKU PRZEBYWAĆ W POBLIŻU TAKIEGO MIEJSCA!
Pozbycie się wszystkich większych pasożytów, włączając w to również niektóre bakterie, jak np.: gronkowce, chlamydie, neisserie, sprawić może, iż dolegliwości ustąpią w ciągu kilku dni. Jeżeli powrócą oznacza to, że coś zaniedbałeś lub, że doszło do ponownego zakażenia. Wszyscy domownicy, w tym także zwierzęta powinny przejść kurację przeciwpasożytniczą, natomiast osoby o słabej odporności nie powinne w ogóle trzymać zwierząt w domu. Codzienne leczenie i zakażanie się nie ma sensu.
Opryszczka oka jest czymś bardziej złożonym. Prawdziwym żywicielem wirusa, jest duży pasożyt, prawdopodobnie jakieś stadium rozwoju tasiemca, trzeba stosować preparaty ziołowe.
Fragment książki dr H.Clark "Kuracja Życia".

Kiedy ból rozprzestrzenia się, obejmując nie tylko stawy i nogi, ale także mięśnie i tkanki miękkie, lekarz może zidentyfikować te objawy jako zapalenie włókien mięśniowych lub bóle mięśniowe. Bakterie dostają się do organizmu wykorzystując w tym celu mikroskopijne małe robaki obłe, które wraz z krwiobiegiem potrafią dotrzeć do wszystkich zakamarków naszego ciała. Najczęstszym sprawcą bólów mięśniowych jest włosień kręty (Trichinella), czasami odpowiedzialne są za nie larwy glisty, węgorka (Streptococcus) lub tęgoryjkowce. Robaki te magazynują bakterie, głównie odmiany paciorkowców (Streptococcus), gronkowców (Staphylococcus), beztlenowców (laseczki Clostridium) i kampylobakterii (Campylobacter), a te przypuszczalnie odpowiadają za stany bólowe. Można zlikwidować te bakterie za pomocą zappera i szybko poczuć ulgę.
(Książka dr Hulda Regehr Clark "Kuracja Życia")




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WROTYCZ na kleszcze i inne robaki. Właściwości i zastosowanie wrotyczu ...